Nie da się ukryć, że detektyw może okazać się pomocny policjantowi i odwrotnie – bardzo często bywa tak, że jedna strona ma dostęp do informacji, którymi nie dysponuje druga. Dla dobra sprawy, jeśli nie narusza to norm, reguł i przepisów, strony powinny sobie pomagać. Czasami zdarza się, że śledztwo zatrzymuje się w martwym punkcie, a wtedy informacje pochodzące na przykład od prywatnego detektywa, pozwalają policji na rozwikłanie jej i doprowadzenie do ukarania sprawców, którzy mogliby nie zostać wykryci.

Jeżeli zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony największym dobrem jest rozwikłanie sprawy, współpraca wydaje się być wskazana. Co ciekawe, wygląda na to, że obie strony zdają sobie z tego sprawę, dlatego raczej nie uznają się za konkurencję czy wręcz przeciwników. Ta swoista synergia przyczyniła się do tej pory do rozwikłania wielu zagadek.

Na jakich zasadach odbywa się współpraca prywatnego detektywa i policji? Obie strony z pewnością są sobie potrzebne, jeśli uzna się, że najwyższe dobro i cel nadrzędny to rozwiązanie danej sprawy i ukaranie winnych. Policjanci i detektywi muszą działać w granicach prawa, a dopóki to robią, dopóty nie powinni wchodzić w swoje kompetencje. Jeśli relacja, o której tutaj mowa, mieści się w podobnych ramach, może wyniknąć z niej wyłącznie samo dobro, a taki potencjał, jaki daje połączenie sił, wiedzy i możliwości policji i agencji detektywistycznej, z pewnością warto wykorzystać.

Jak wykryć podsłuch? Czyli wykrywanie podsłuchów w pigułce

Podsłuchiwanie i nagrywanie to prawdziwa plaga współczesności – ma to swoje zarówno dobre, jak i złe strony. Okazuje się bowiem, że podsłuch może służyć do realizowania celów dwojakiego rodzaju – zamontowany w pluszowym misiu pozwala sprawdzić, czy opiekunka dobrze opiekuje się naszym dzieckiem, jednak podobne urządzenie ukryte w gabinecie prezesa wielkiej spółki sprawia, że prezes innej, równie dużej firmy, może poznać informacje poufne, z których zrobi zły użytek, na przykład rujnując swojego konkurenta. Wykrycie podsłuchu w drugim przypadku pomoże zapobiec tragedii. Co warto wiedzieć o tym zagadnieniu?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideasun/investiga.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Odpowiedz