Skuteczna obserwacja osób lub miejsc wymaga z pewnością dyskrecji i zdolności wtopienia się w otoczenie. Zbyt ostentacyjne, czyli po prostu nieudolne działania w tym zakresie przynoszą zdecydowanie więcej szkody niż pożytku, dlatego lepiej ich zaniechać. Opisywaną tutaj metodę gromadzenia informacji mogą stosować wyłącznie doświadczeni detektywi, którzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności. Osoba obserwowana nie może bowiem zorientować się, że ktokolwiek zwraca na nią baczniejszą uwagę, ponieważ jeśli zdobędzie takie przeświadczenie albo chociaż zyska podobne przeczucie, zacznie zachowywać się nienaturalnie, przez co skuteczność metody okaże się zerowa.

Dobry obserwator to więc ktoś, kto potrafi wtopić się w otoczenie, nie wzbudzając żadnych podejrzeń i ze swojej pozycji obserwować figuranta, gromadząc niezwykle cenne informacje na jego temat.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideasun/investiga.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Odpowiedz